• Zabiegi odczulające
  Zabiegi odczulające

  Wykonujemy zabiegi na czynniki pokarmowe i wziewne. W szczególności polecane są przy alergii na pyłki drzew, pyłki traw, pleśnie i kurz domowy.

 • Skuteczność terapii odczulających
  Skuteczność terapii odczulających

  Posiadamy urządzenia biorezonansowe renomowanej firmy MORA z certyfikacją urządzeń medycznych, gwarantujące najwyższą skuteczność wykonywanych terapii.

 • Pozbyć się kataru siennego
  Pozbyć się kataru siennego

  Odczulanie na pyłki traw, drzew, krzewów i pleśni są najlpeszą metodą na pozbycie się od kataru siennego. 

 • Biorezonans niemieckiej firmy z serii MORA
  Biorezonans niemieckiej firmy z serii MORA

  Jako jedyny gabinet w Zielonej Górze posiadamy nowoczesną aparaturę biorezonansową MORA niemieckiej firmy BioKat. Precyzyjnie wykrywa alergeny oraz skutecznie odczula z alergii.   

Metoda biorezonansu powstała w 1977 w Niemczech a wywodzi się z metody elektroakupunktury doktora Volla zrodzonej w latach pięćdziesiątych. Pierwszy biorezonans został stworzony przez lekarza dra Franza Morella i inżyniera Rasche, zięcia dra Morella. Nosił nazwę MORA od pierwszych liter twórców. Urządzenia MORA są produkowane do dziś i są najlepszymi biorezonansami na rynku, posiadającymi


Biorezonans opiera sie na klasycznych zasadach medycyny chińskiej wykorzystując nowoczesne rozwiązania techniki. U podstaw naukowych leżą dokonania z dziedziny biofizyki i fizyki kwantowej wskazujące zjawisko, że przy przekazywaniu informacji biologicznych dochodzi do elektromagnetycznego sprzężenia rezonansowego. Można tym sposobem dokonać regulacji biologicznych i wpłynąć na bieg choroby.

 

Badania naukowe

Badania naukowe dotyczące zjawisk, na których opiera sie biorezonans, prowadzone są na całym świecie, a szczególnie w Niemczech, Rosji, Francji i Anglii.
W Niemczech profesor biofizyki F.A. Popp z Międzynarodowego Centrum Technologii Biofizycznej w Kaiserslautern udowodnił, że przekazywanie informacji wewnątrz i między komórkami odbywa się poprzez tak zwane biofotony, czyli pozbawione masy kwanty światła widzialnego, magazynowane i ponownie emitowane przez DNA.
W Rosji wykazano istnienie mechanizmu przekazywania, odbioru i zapamiętywania informacji biofizykalnych w komórkach i organach, co potwierdziło istnienie elektromagnetycznego oddziaływania wewnątrz- i międzykomórkowego.

We Francji S.S. Sung, kierownik badań w C.N.R.S (Państwowym Ośrodku Badań Naukowych) w Villejuif udowodnił istnienie biokomunikacji elektromagnetycznej, którą można monitorować także na poziomie komórkowym.

W 1981 M.Rattemeyer wspólnie ze specjalistami w zakresie biologii komórkowej z uniwersytetu w Kaiserslautern, wykazali, że DNA jest źródłem ultrasłabego promieniowania komórkowego. Tym promieniowaniem zajmuje się także Instytut Medycyny Klinicznej i Eksperymentalnej w Nowosybirsku.

W 1982 fizyk R. Adey odkrył, że system biologiczny reaguje na określoną częstotliwość fal o ściśle określonym ultrasłabym zakresie intensywności (tzw. „okno Adey’a”).

W Anglii profesor C.W. Smith (wykładowca na Wydziale Elektryczno-Elektronicznym Uniwersytetu w Salford) wykazał w badaniu " Biologiczne efekty słabych pól elektromagnetycznych" oddziaływanie pól magnetycznych i elektrycznych na żywe organizmy.

Podobnych prac i badań jest wiele i są nieustannie prowadzone ale najważniejsze jest to, że za pomocą stymulacji delikatnymi impulsami prądu można pobudzić reakcje elektromagnetyczną zachodzącą wewnątrz komórek i na zewnątrz nich. A to ma wpływ na przebieg choroby, ponieważ podobnie jak w medycynie chińskiej reguluje się procesami systemu odpornościowego!

 

Zasada działania biorezonansu

W terapii biorezonansem wykorzystuje się istniejące w organizmie człowieka i wokół niego drgania elektromagnetyczne (biosygnały), które są nadrzędne w stosunku do procesów biochemicznych i nimi sterują. Drgania elektromagnetyczne są wytwarzane w naszych komórkach i kierują procesami biochemicznymi. Są więc swoistym komputerem pokładowym regulującym pracą organizmu. Na te drgania elektromagnetyczne można wpłynąć poprzez impulsy emitowane przez biorezonans!


Poza fizjologicznymi (harmonicznymi) drganiami w organizmie istnieją także drgania patologiczne (dysharmoniczne), które zaburzają pracę organizmu. Mogą być one wywołane przez obciążenie toksynami środowiskowymi lub metabolicznymi, infekcjami, alergenami, patogenami. Sumę drgań fizjologicznych i patologicznych określa się nazwą drgań własnych organizmu. Spektrum, czyli całość tych drgań, rozciąga się od ekstremalnie długich po bardzo krótkie fale.


Z uwagi na fakt, że drgania własne organizmu mają naturę elektromagnetyczną można je sczytać z powierzchni skóry (z punktów akupunkturowych, które są najbardziej aktywne pod tym względem) za pomocą specjalnych elektrod - sond. Są one jak antena, która ściąga fale radiowe czy fale telefonii komórkowej. Wykorzystuje się to zarówno w diagnostyce jak i terapii, doprowadzając kablami sygnał do urządzenia biorezonansowego, gdzie zostaje zmodyfikowany i oddany z powrotem.


Drgania harmoniczne są sprzęgane dodatnio (dodatnie sprzężenie zwrotne) a dysharmoniczne ujemnie, a więc inwertowane, odwracane (ujemne sprzężenie zwrotne - na zasadzie fali lustrzanej). Działanie terapeutyczne przebiegają nie w urządzeniu a w samym organizmie chorego. Proces ten jest powtarzany wielokrotnie w ułamkach sekund. Jest to swoista stymulacja, by przywrócić prawidłowe drgania komórkom i wygasić drgania patologiczne. Skutkuje to wywołaniem efektu samo naprawy na poziomie biochemicznym. Organizm uruchamia proces gojenia się tkanek i wygaszania alergii.

 

Odczulanie alergii

W przypadku odczulania alergenu przekazuje się sygnał danego alergenu w odbiciu lustrzanym jako że jest to drganie patologiczne zaburzające funkcjonowanie organizmu. Stymulacja doprowadza do wygaszenia reakcji przy kontakcie z danym czynnikiem. Stosuje sie średnio pięć zabiegów po 40-50 min, aby zniwelować alergie na dany czynnik.