• Zabiegi odczulające
  Zabiegi odczulające

  Wykonujemy zabiegi na czynniki pokarmowe i wziewne. W szczególności polecane są przy alergii na pyłki drzew, pyłki traw, pleśnie i kurz domowy.

 • Skuteczność terapii odczulających
  Skuteczność terapii odczulających

  Posiadamy urządzenia biorezonansowe renomowanej firmy MORA z certyfikacją urządzeń medycznych, gwarantujące najwyższą skuteczność wykonywanych terapii.

 • Pozbyć się kataru siennego
  Pozbyć się kataru siennego

  Odczulanie na pyłki traw, drzew, krzewów i pleśni są najlpeszą metodą na pozbycie się od kataru siennego. 

 • Biorezonans niemieckiej firmy z serii MORA
  Biorezonans niemieckiej firmy z serii MORA

  Jako jedyny gabinet w Zielonej Górze posiadamy nowoczesną aparaturę biorezonansową MORA niemieckiej firmy BioKat. Precyzyjnie wykrywa alergeny oraz skutecznie odczula z alergii.   

Odczulenie ma na celu wygasić negatywną reakcje powstającą na skutek kontaktu z danym czynnikiem. Metoda biorezonansu BioKat okazuje się być jedną z najbardziej skutecznych metoda charakteryzująca się długim okresem remisji.

 

Sytuacja terapii alergii

Obecnie istnieją trzy główne metody odczulania: dwie medyczne czyli terapia podskórna i terapia podjęzykowa oraz metoda alternatywna jaką jest biorezonans. Te pierwsze polegają na podawaniu alergenu w formie zastrzyku (podskórna) lub w postaci chemicznych tabletek i kropel (metoda podjęzykowa). Proces odczulania trwa od trzech do pięciu lata i często wiąże się to ze skutkami ubocznymi. Alternatywą do tego jest metoda biorezonansu. Spośród obecnych na rynku biorezonansów tylko kilka zasługuje na uwagę, są nimi Bicom i MORA (teraz BioKat). W naszym gabinecie pracujemy na urządzeniach z serii MORA w oprogramowaniu systemowym BioKat.

 

Odczulanie

 

 

Metoda odczulania MORA BioKat

W komórkach organizmu zachodzą reakcje chemiczne a każda z nich wytwarza wokół siebie pole elektromagnetyczne, które jest nadrzędne w stosunku do biochemii. Podczas alergii to pole zostaje zakłócone i jest to zapisywane "w pamięci" organizmu. W skutek tego przy kontakcie z alergenem pole elektromagnetyczne uruchamia procesy biochemiczne jakimi są: katar, kichanie, wysypki, bóle brzucha, biegunka i inne objawy.

Odczulanie biorezonansem ma na celu wygasić patologiczne fale w polu elektromagnetycznym naszych komórek. Urządzenie przekazuje za pomocą specjalnych elektrod impulsy o określonej częstotliwości do organizmu chorego, co jest swoista stymulacją wygaszania "pamięci" komórkowej o danym alergenie. Ilość odczulań na dany czynnik wynosi z reguły pięć i wykonuje się je raz w tygodniu.

Odczulanie jest bezbolesne i bezinwazyjne, co ma bardzo duże znaczenia zwłaszcza w przypadku dzieci.Czy po odczulaniu biorezonansem alergia wraca?

Przy prawidłowo wykonanym odczulaniu okres wygaszenia alergii utrzymuje sie od 5 do 7 lat. Zdarza się jednak, że odczulanie trzeba powtórzyć po roku (zwłaszcza w przypadku pyłków). Wówczas wystarczają trzy zabiegi.

 


Ile czynników można odczulać na raz

Wiele osób ma alergie na wiele alergenów w tym na całą masę pyłków. W przypadku pyłków odczula sie grupowo czyli trawy, drzewa, pleśnie, chwasty. Nie odczula się każdego drzewa osobno ani każdego rodzaju trawy. Daną grupę odczula się jako jeden czynnik, czyli pięć razy. W przypadku alergii pokarmowych trzeba odczulać wszystko osobno. Stosuje się jednak hierarchizację alergenów zaczynając od najmocniejszych. Doświadczenia pokazały, że po ich odczuleniu mniejsze alergie same zanikają, ale w razie potrzebny też można je odczulić.

 


Jak wygląda odczulanie technicznie?

Pacjent trzyma w ręku elektrody a bose stopy trzyma na elektrodach stopowych (płytkach). Małe dzieci trzymają tylko elektrody ręczne. Terapia dla osób dorosłych trwa ok 45-50 min, dla małych dzieci ok 25-30 min.

 

Ceny odczulania

Jednoracy zabieg kosztuje 50zł. Przy opłacie z góry są zniżki, przy opłacie za 10 zabiegów cena wynosi 400zł. W przypadku terapii powtórkowych cena wynosi 40zł za pojedynczy zabieg lub 100zł za trzy zabiegi.